Size En Yakın Şubemizi Bulun! 444 7 932

ENTEGRE DEVRE TOPOĞRAFYALARI

Entegre devre, elektronik bir işlevi veya bunun gibi diğer işlevleri yerine getirmek üzere tasarlanmış, en az bir aktif elemanı olan ve ara bağlantılarından bir kısmının ya da tümünün bir parça malzeme içerisinde ve/veya üzerinde bir araya getirilmiş ara veya son formdaki bir üründür.

Entegre devre topografyası, entegre devreyi oluşturan tabakaların üç boyutlu dizilimini gösteren, üretim amacıyla hazırlanmış ve herhangi bir formatta sabitlenmiş görüntüler dizisi olup, her görüntü entegre devrenin üretiminin herhangi bir aşamasındaki yüzeyinin tamamının veya bir kısmının görünümüdür.

TESCİL EDİLMİŞ BİR ENTEGRE DEVRE TOPOĞRAFYASININ SAĞLADIĞI HAKLAR:

Bir entegre devre topografyası hak sahibi, izni dışında yapılan aşağıdaki fiilleri önleme yetkisine sahiptir:

  • Orijinal olma şartlarını haiz bulunmayan parçaların çoğaltılması hariç olmak üzere, koruma altındaki entegre devre topografyasının bütününün veya bir kısmının, bir entegre devre içine alınması ya da bunun dışında herhangi bir şekilde çoğaltılması.
  • Korunan bir entegre devre topografyasının, korunan entegre devre topografyasını içeren bir entegre devrenin ya da yasal olmayan bir biçimde çoğaltılmış entegre devre topografyasını içeren ürünün ithali, satışı veya ticarî amaçlı dağıtılması.

Entegre devre topografyası tescili işlemlerini Patent Vekillerimiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bize ulaşın.

SİZE YARDIMCI OLALIM
SİZE YARDIMCI OLABİLMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ!

Markanızı ve sizi önemsiyoruz.

İsterseniz bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.

Ya da BENİ ARAYIN butonunu kullanın en kısa süre içerisinde biz size ulaşalım.

önceki PATENT NEDİR ?
PATENT NEDİR ?
önceki NEDEN BULUŞUMA PATENT ALMALIYIM ?
NEDEN BULUŞUMA PATENT ALMALIYIM ?